7777 Neredeyim Servisi Detayları

Yeni bir yere gittiğinizde nerede olduğunuzu tam olarak bilemediğinizde ya da size ulaşmalarını istediğinizde ve yerinizi tarif edemediğinizde Turkcell Neredeyim? hizmetini kullanabilirsiniz.

Servisi 7777‘ye NEREDEYIM yazıp göndererek kullanabilirsiniz. Kısa mesaj olarak size o anda bulunduğunuz yeri coğrafi ve adres olarak öğrenebilirsiniz.

Mesaj attığınızda;

 • Adres bilgisi,
 • En yakın noktalar ve telefonları,
 • Coğrafi standartlara uygun olarak konum bilgisi,
 • Polis ve Sağlık acil durum telefonları mesaj olarak iletilir.

Örnek Mesaj;

BULUNDUGUNUZ BOLGE

Istanbul, Beyoglu, Asmali mescit, Guven Sk

SIZE EN YAKIN NOKTALAR

Kasımpasa karakolu 502m (02121234567), Beyoglu dispansereri 45m (02121234567), Sisli Etfal 2km (02121234567)

COGRAFİ KONUMUNUZ

30derece 43dk 22sn Kuzey , 41derece 23dk 34sn Dogu )

Polis Imdat 155, Alo Jandarma 156, Hızır Acil 112, İtfaiye 110


Kullanım ve Servis Koşulları:

 • Abonenin konumuna dair sağlanan içerikler bilgilendirme amaçlıdır.
 • Abonenin konumu, hava ve yer koşullarına göre değişiklik göstermektedir.
 • Gönderilen konum bilgisi şehir içerisinde yaklaşık 300-500 metre, şehir dışında yaklaşık 1-1,5km hassasiyetle sağlanmaktadır.
 • Konum bilgisi ile birlikte iletilen en yakındaki kurumların telefonunun kapalı olması, numarasının değişmiş olması, telefonun açılmaması ya da sistemsel hatalardan ve transmisyon kesintilerinde yaşanacak servis aksaklıklarından dolayı hizmet verilememesi durumunda Turkcell sorumluluk kabul etmemektedir.
 • Servisi kullanan abonelerimiz tüm bu koşulları kabul etmiş sayılmaktadır.
FacebookTwitterGoogle+tumblrEmail


"7777 Neredeyim Servisi Detayları" hakkında 22 yorum yapılmış.

 1. murat diyor ki:

  bu güzel hizmet için teşekkürler
  ama bunu öğrenmek için bu kazayı beklemek ve yaşamak zorundamıydık
  hizmete olumlu bakarken
  bu hizmetin varlığı neden devletin ilgili ve stratejik vede hayati öneme sahip olan departmanlara öğretilmiyor
  eğer bu kazada 112 görevlisine yada polise böyle bir hizmetin varlığı öğretilmiş olsaydı daha kolay bulunup faydalanılamaz mıydı ?
  iyi günler
  umarım kaale alırsınız

 2. aziz diyor ki:

  bu neredeyim hizmeti sadece turkcell de var peki operatörü turkcell değil se bu kişi nerede oldugunu nasıl ögrenecek ben vodafon ile 7777 ye neredeyim yazdım ama hiç bisey gelmedi öyle bi kazada insan turkcell hattı nerden bulcak bu yapılıyosa tüm operatörler tarafından yapılmalı…saygılarımla aziz.a

 3. YasaR diyor ki:

  Sayın Aziz,

  Şu anda bütün operatörlerde bu hizmet var diye biliyorum. Yalnız sadece Turkcell’de deneme şansım oldu. Vodafone ve Avea hattım olmadığı için test edemedim.

  Sizin dediğinize göre; “Turkcell harici diğer hatlarda bu hizmet yok”.

  Eğer öyleyse durum içler acısı :(

 4. Rambo diyor ki:

  Eyyyy Vodafon Eyyyy Avea uyumayın hizmet için sizde acil durum sms servisini hemen açın. Hadiiiii…….

 5. alparslan07 diyor ki:

  evet neden bu olay yaşandıktan sonra böyle bir hizmetin var olduğunu şimdi öğreniyoruz? acaba bizmi yenilikleri takip etmiyoruz yoksa fazla önemsenmediği içinmi(operatörlere)duyulmadı hep böyle değerli şahsiyetleri yitirince aklımıza geliyor….allah sayın Muhsin YAZICIOĞLUN’a rahmet etsin kalanlarınada sabırlar versin hepimizin başı sağolsun!!!!!

 6. KemalYAZIK diyor ki:

  Yazılanlara bakılırsa kimsenin haberi yok.Turkiyenin TURKCELL’liği ile övünen firmamız demekki tanıtımını iyi yapmasına rağmen özelliklerini vatandaşa iyi öğretemiyor.Ne yapması gerekiyor.Yapabildiklerini güzelce öğretmesi gerekiyor.Ama nerde almış bir para hırsı gidiyor.Artı en önemliside O muhabir ile telefonda konuşan devlet görevlileri yazık yahu çok komikler hemde çok hiç profesyonel değiller.Göz göre göre muhabrş arkadaşımıza hiç bir teselli veremediler bile.Kocaman bir hiçler hemen görevden alınmalılar ve yerlerine daha profesyonel ve genç dinamik personel getirilmeli.İşte hangi parti olursa olsun kim olursa olsun.İşi bilmeyen adamlarını getirirse böyle olur.Bu suç aynı zamanda o personellerinde onlar hakkında da işlem yapılmalı.Kim var ise orada.

 7. Levent ÖZTEMİZ diyor ki:

  Türkiyede insan hayatına değer verilmediği sürece bu tür olayların arkası kesilmeyecektir. Şayet suçlular için yeterince yüklü bir tazminat davası açılabilmiş olsaydı çözüm şık diye gelirdi ve bizlerde böyle olaylara seyirci kalmazdık

 8. ahmet ali diyor ki:

  biz;millet olarak kimseden geri degiliz bizm içimizdekiler geri bizleri hiç bir kurumlarda gerekli olan bilgiyi vermiyorlar sonra aaa bundan haberiniz yokmuydu saçmalığla salak muamelesi yapıyorlar türk milleti kadar zeki çalışkan bir millet yok bizi uyutuyorlar umarım çok geçmeden uyanırız inş.Ayrıca bu neredeyim bilgi mesajı oldugundan yorumları okudugum kadarıyla kimse bilmiyor ama burdakilere birde tüm GSM’lerde ki KAMPANYALARI sorulsa bilgisi vardır ÇÜNKİ İÇİNDE FİNANS VAR PARA VAR PARAAA BANGIR BANGIR BAGIRIRSINIZ BİRBİRİNİZLE YARIŞARAK hepinize yazıklar olsun :( tüm türk milletin başı sağolsun MUHSİN AMCAMI RABBİM RAHMET VE MERHAMETİNE ALSIN (AMİN)

 9. Bekir KÖSE diyor ki:

  avea ve vodofon da bu hizmet malesef yok. bu konu önemli ve bu yüzden bu şirket yöneticilerininde bu konuya önem vermelerini istirham ediyorum. bizlere hat değiştirmek zorunda bırakmayın. ayrıca tüm operatörlerden bu gibi önemli konuların devlet aracılığı ile tüm görsel yayın organlarında duyurulmasını da sağlatmaları gerektiği kanaatindeyim.

 10. irfan diyor ki:

  bizde hızlı bir şekilde bekliyoruz vodafone ve avea dan da bekliyoruz
  yoksa hat mı değişelim ..bizleride mutlu edin….güzel bir uygulama…

 11. misafir diyor ki:

  aslında çok güzel bir şey ama bilmediğin ve kullanmadığın zaman hiç bir işe yaramıyor. önemli olan herkesin öğrenmesi

 12. Erhan Zeynel ÜNVERİR diyor ki:

  Değerli arkadaşlar.
  Birkaç ay evvel Uludağ’da bir genç hayatını kaybetmişti hatırlarsanız bu gençde telefonla ulaşmış ancak yerini tarif edememişti.

  O olayın tartışmaları sürerken Akut başkanı Rasuh Mahruki “GSM operatörleri şöyle bir hizmet koysun, madem benim yerimi tespit edebiliyorlar ben bir mesaj atarak yerimi öğrenebilmeliyim. Sonuçta bu bilgiyi, nerede olduğumu öğrenmeyi ben istiyorum.” demişti. Bu çığ felaketinin ardından Turkcell bu hizmeti devreye almış ama tanıtmaya üşenmiş ya da tanıtımını başka bir felakete bırakmış. Sonuçta Muhsin Yazıcıoğlu’nun vefat ettiği kaza ne yazık ki 7777 servisi için ücretsiz ve para ile istense de yapılamayacak bir reklam olmuştur.

  Bir vodafon kullanıcısı olarak Turkcell’i böyle bir hizmeti sunduğu için kutlarken, bu hizmetin tanıtımını yapmadığı için de kınıyorum.

 13. mucahid diyor ki:

  ben denedım ancak bana hıcbır cevap gelmedı nıye acaba? hattımda turkcell ayrıca NEREDEYIM yazıp 7777 e gönderdım ama cevap gelmedı

 14. mucahid diyor ki:

  özür dılıyorum
  bence bu servıs bır HARIKA!!!

 15. tatar kızı diyor ki:

  Ne saçma bir şey ya sadece reklam yani. insanlar öyle bir felaketle karşılaştığında mesaj atmayı nasıl akıl etsin.Bu servis bir kenara yapılabilecek bir çok şey var aslında telekominikasyon şirketleri boşuna mı kurulmuş yani. Rahmetli Muhabir arkadaş neredeyse 20 dk kadar konuştu. bulunması gerekliydi. hadi onu da geçtim. termal kamera diye birşey var. bu kadar aciz olunmazki. detantörler var toprağın 7 mt altını gösteren koskoca devletin elinde yok mu yani bunlar. 3000 kişi seferber oldu ama sağ gösterilip sol vuruldu. çok yazık ve ayıp. Eğer bu kazayı yabancı bir ülkeden gelen bir turist yapsaydı anında bulunurdu. Türk insanının canının hiç mi değeri yok. Allah hepsini rahmet eylesin. çok büyük bir kayıp ve çok büyük bir AYIP!!!

 16. gökhan diyor ki:

  yukarıdaki yorumların çoğuna aynen katılıyorum.vede ekliyorum.bi arkadaş illa operatörlerimi değiştirelim diyor.ben değiştirdim bile.türkcel e geçtim.çünkü bu olay hayati önem taşıyor.parayla pulla ölçülmez.vodafone la avea da uyumaya devam etsin.

 17. derya diyor ki:

  beyin cerrahı sy:aybars akkora burdan teşşekkür ederim.bir tv programında anlatmıştı 7777 hayat kurtarır dedığini ondan duydum.tükcele deilde ben ona burdan taşekkür ederim bizlere fikir vediği için.
  peki neden tükcel saçma şeylerin reklamlarını yapıo.
  yok neymiş.hadisenin fotolrını almak ıcın bılmem kaça yollayın demesini biliyolar.yazık yazık böle bilgi mesajlarını halka iletsenize.ayrıca tüm oporötörlerden bu gibi önemli konuların devlet aracılığı ile tüm görsel yayın organlarında duyurulmasıda sağlatmalı gerektiği kanaatindeyim..

 18. derya diyor ki:

  ayrıca bbp helikopterinde hayatını kaybeden insanlarımıza allahtan rahmer diliyorum.hele İHA.ismeil güneş 112 acilde çaresizce yardım istemesine çok üzüldüm belki bu bilgi halkımıza verilmiş olsaydı vede acil serviste çalışan personellere verilmiş olsaydı belki ismail güneş hayatta olucaktı neden 7777 herkese duyurulmuyor.ismail güneşe ve hayatını kaybeden arkadaşlarına allahtan rahmet ve ailelerine ve tüm basın camiesına başsağlıgi diliyorum.

 19. izmir ali diyor ki:

  sana katılıyorum arkadışım.
  bencede doğru türkcel hadisenin reklamını yapacağına vede saçma şeylerin reklamını yapacağına hayat kurtaram bilgi mesajlarının reklamlarını yollasın cep teline.hadise hayat kurtarmıyor.
  bende çok üzüldüm İHA ismail güneşe yok yere yere gitti yazık.eceli deil devlet ölüme sürükledi.

 20. esra diyor ki:

  bende sana katılıyorum derya
  iha:ismail güneşe dahada çok üzüldüm.yazık 112 deki bayanın saçma konuşmasına karşı hala uslubunu bozmadan konuştu.allah mekanların cennet eylesin.
  :(((((

 21. ahmet diyor ki:

  arkadaşlarla denedik sadece turkceel de var diğer operatörlerde yok acilen onlarında bu servisleri hizmete açması lazım

 22. emre diyor ki:

  bu hizmetten pc ile yararlanamıyoruz değilmi.. bu arada nerede diye turkcell ve avea da bireer hizmet başlattı süper. onları pc le takip de edebiliyorsunuz..

Yorum Yapmak İster Misiniz?

"Yorumu Gönder" butonuna bastıktan yorumunuz admin tarafından onaylanıp, yayınlanacaktır.

Copyright © 2007 ::: Yaşar Gürbüz ::: . Tüm haklarım saklıdır.
Tema: Theme Junkie . Altyapı: WordPress
+ -
TOPlist